Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva fastighetsförvaltning och service på egna fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 137 | 2 017 | 1 925 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 106 | 1 004 | 662 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 120 | 990 | 636 |
| Årets resultat (tkr) | 756 | 382 | 382 |
| Summa tillgångar (tkr) | 7 623 | 6 594 | 6 017 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 137 | 2 017 | 1 925 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 106 | 1 004 | 662 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 120 | 990 | 636 |
| Årets resultat (tkr) | 756 | 382 | 382 |
| TILLGÅNGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 4 476 | 4 553 | 4 630 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 3 147 | 2 040 | 1 387 |
| Tillgångar (tkr) | 7 623 | 6 594 | 6 017 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 4 873 | 4 117 | 3 736 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 284 | 1 123 | 1 227 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 448 | 528 | 608 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 019 | 826 | 448 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 7 623 | 6 594 | 6 017 |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 51.8% | 49.8% | 34.4% |
| Soliditet | 76.0% | 74.7% | 76.8% |
| Kassalikviditet | 308.8% | 247.0% | 309.6% |
Faster Vera's Fastighetsförvaltning AB ingår i en koncern med 4 bolag. Moderbolag är Faster Veras behandlingshem AB och koncernmoderbolag är Videtorps Holdingbolag AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-08.
Bolaget skall bedriva fastighetsförvaltning och service på egna fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.